Młoda Kadra

XXIII Krajowy Zjazd Naukowo-Techniczny Młodej Kadry PZITB

W dniach 17.05 – 19.05.2024 obył się XXIII Krajowy Zjazd Naukowo-Techniczny Młodej Kadry PZITB. Nasz oddział reprezentowali: mgr inż. Alicja Krajewska, kol. Julia Graczyk oraz mgr inż. Michał Tarnowski.

Pierwszego dnia na Akademii Śląskiej odbyła się V Konferencja HONOR INŻYNIERA, na której gośćmi byli m.in. przewodnicząca Zarządu Głównego PZITB prof. dr hab. inż. Maria Kaszyńska, były przewodniczący PZITB kol. Ryszard Trykosko, redaktor naczelna Miesięcznika „Przegląd Budowlany” kol. Grażyna Furmańczyk-Ziemińska oraz przedstawiciele wielu firm.

Konferencję rozpoczął wykład o wybitnym inżynierze prof. Stefanie Kaufmannie. Pierwszego dnia uczestnicy skupili się głównie na budownictwie przemysłowym. Tego dnia odbył się również panel dyskusyjny, w czasie którego młodzi inżynierowie opowiedzieli nam o swoich osiągnięciach zawodowych jak i wyzwaniach z jakimi muszą się mierzyć na co dzień.

Podczas wieczornego bankietu kol. Ryszard Trykosko otrzymał tytuł Seniora Młodej Kadry PZITB, za swoje zaangażowanie w działalność Komitetu Młodej Kadry.

Drugiego dnia Zjazdu odbyła się I Konferencja BIM Day MK PZITB na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej. Skupiła się ona na technologii BIM. Prelegentami byli prof. dr hab. inż. Marek Salamak, który opowiedział o cyfryzacji procesów i zapewnieniu jakości zarządzania zasobami infrastruktury mostowej oraz mgr. inż. Wiktor Piwkowski, który w 2019 roku także został wyróżniony tytułem Seniora Młodej Kadry PZITB. Podczas wystąpienia kol. Wiktor Piwkowski opowiedział o implementacji BIM w Polsce.

W trakcie Zjazdu uczestnicy odwiedzili stadion w Katowicach realizowany przez Grupa NDI oraz Nikiszowiec – zabytkową dzielnicę miasta. Warto wspomnieć, że na Śląsk przybyło prawie 80 osób!

Podsumowanie działalności Koła Młodych w roku 2018
Sprawozdanie Warszawa 22.10.2016
Sprawozdanie Bydgoszcz 27-29.05.2016
Zapraszamy na naszego Facebooka